Класна година на тему рік волонтерства. Класна година з презентацією на тему "волонтер-мода чи добро"

Гумерова Гульнур Кутдусівна

Місце роботи: МБОУ «Гімназія с.м.т. Б.Саби Сабінського муніципального району РТ»

Посада: вчитель англійської мови вищої кваліфікаційної категорії, класний керівник

Додаткові відомості:

Стаж роботи у школі: 28 років

Класний керівник-18 років

Розробка класної години на тему

«Волонтерство - це мода чи добро»

Особливе місце у навчально-виховному процесі займає класний час, у якому формуються моральні якості особистості, громадянська позиція, учні вчаться взаєморозуміння, уміння працювати у команді.

Цілі:

Становлення морально-зрілої особистості, виховання бажання здійснювати добрі справи.

Завдання:

1. Продовжити формування морально-етичних понять як доброта, чуйність, співчуття, добровольчість, волонтерство.

2.Формувати здатність учнів до свідомого морального вибору, мотивацію до участі у добровольчій діяльності.

3.Воспитывать моральні почуття.

4.Практичні: формувати високоморальні мотиви поведінки, потреба здійснювати добрі відносини.

Вступне слово вчителя .

Доброго ранку хлопці!

1-Сьогодні я проведу класну годину на тему «Волонтер-мода чи добро».

Якщо люди не навчаться допомагати один одному,

Так сказав Всесвітній відомий британський письменник Вальтер Скотт.

2-Давайте почнемо класну годину з перегляду сюжету про роботу Центру Рекрутингу Волонтерів.

(Йде відеофільм)

Звичайно ж ви дізналися нашу випускницю, мою ученицю-активістку школи Шарафєєву Зульфію.

У школі вона навчалася на відмінно, брала активну участь у житті класу та школи, організовувала цікаві та корисні заходи, займала призові місця у конкурсах та олімпіадах. Як бачимо в університеті, також продовжує активну життєву позицію.

3-Фіналістка Всеросійського конкурсу Особи Універсіади 2013, тобто. волонтер нагородної групи На Універсіаді братиме участь у церемоніях нагородження, відкриття та закриття. Зараз також бере активну участь у підготовці до Універсіади 2013 року. Це численні тестові чемпіонати світу, відкриття нових спортивних об'єктів.

4-Хлопці!Не всі знають хто такі волонтери.

(Виступи учнів)

Якщо заглянути у словники, то волонтер (доброволець) – це людина, яка бере участь (абсолютно безкоштовно) у різних соціально-значущих кампаніях: поширенні необхідної інформації, підготовці та проведенні громадських акцій.

Волонтер - це людина, яка, працюючи безоплатно, прагне зробити свій внесок у реалізацію соціально значущих проектів.

Волонтерство для людини – це можливість набрати соціальний досвід, отримати рекомендації для подальшого просування та кар'єрного зростання.

Хлопці, а волонтери потрібні? Як ви думаєте?

Волонтер - Людина потрібна. Фахівці стверджують: за волонтерським рухом – майбутнє. Волонтерство дозволяє людині, "не ламаючи" своє життя, доповнити його дуже значною частиною - реалізувати почуття особистої громадянської відповідальності за те, що відбувається.

5-Чому люди стають волонтерами?

(Уч-ся називають причини.) Так, хлопці,причини можуть бути різними, і ось основні:

Найголовніше -ІДЕЯ , шляхетна ідея, що відображає важливість та принципи діяльності. Саме ідея визначає, чи людина розумітиме, що вона робить і навіщо, чи з'являться в неї гордість, самоповагу та задоволення від роботи та результатів діяльності.

Внутрішняпсихологічна потреба бути необхідним . Волонтерський рух дає змогу реалізувати цю потребу, відчути свою корисність.

Потреба спілкування . Якщо підбирається класна, весела компанія і в ній цікаво та комфортно, то хочеться бути поряд. Розширюється коло спілкування. Саме це часто стає основною причиною роботи як волонтер.

Інтерес . Робота волонтером часто пов'язана з нестандартними підходами та новими можливостями.

Антураж . Початківців більше цікавить зовнішня привабливість руху (кепки, футболки, значки тощо), ніж ідея, цілі чи кінцевий результат, особливо це стосується дітей та підлітків.

Фінансові міркування . Можливість щось заробити також може бути стимулом. Безоплатності як такої не буває, волонтер все одно щось отримує, чи то моральне задоволення, чи то фінансові компенсації. Точно одне – волонтер у справжньому його розумінні працює не заради грошей. Але він може отримувати будь-які матеріальні вигоди у тій чи іншій формі, якщо це етично та дозволено для проекту чи організації.

Кар'єра, авторитет та самореалізація. Сюди належить можливість покращити своє соціальне становище у кар'єрній чи міжособистісній сфері. Іноді кар'єра психолога та педагога починається саме у волонтерському русі. Будучи волонтером, можна встановити нові зв'язки, навчитися новому та за рахунок цього придбати повагу та вагу в суспільстві. Найчастіше саме у волонтерському русі проявляються деякі здібності, наприклад, керівні чи організаторські.

Творчі можливості. Можна проявити себе в різних видах діяльності незалежно від віку або від професії, що вже є - журналістика, викладання, менеджмент, виступи, написання сценаріїв, дизайн.

Вирішення своїх проблем. Якщо профіль організації збігається з твоїми проблемами – це вихід. Якщо почуваєшся нікчемним замахом - йди у волонтери, там можна змінити ситуацію. Є проблеми зі спілкуванням – йди у волонтери, знайдеш нових друзів та однодумців.

Дозвілля. Час можна витрачати двома способами – з користю та без. Перший варіант – це волонтерський рух.

Захист своїх інтересів , при відстоюванні яких потрібна підтримка офіційних осіб, організацій чи просто ініціативних людей.

Підтвердження своєї самостійності та дорослості. Ставши волонтером та працюючи над серйозними проблемами, люди доводять оточуючим свою зрілість, самостійність та... оригінальність.

Ресурсні можливості. Працюючи волонтерами, люди стають володарями супутніх благ – поїздок, цікавих книг та фільмів, нових зв'язків, Інтернет-ресурсів, комп'ютерів тощо.

Висновок: Саме тому люди стають волонтерами.

6- Хлопці! Що ви можете сказати про волонтерів нашого району? Нашої школи? Якими справами вони займаються? Кого можна назвати активними волонтерами?Можливо, у вашому класі є волонтери? Послухаймо маленький репортаж.

Аліна учасниця відкритого регіонального конкурсу «Вчися перемагати» (Learn to win!)

у рамках підготовки до XXVII Всесвітньої літньої

Універсіада 2013 року в м.Казань (виступ Аліни)

7- Хлопці! А як ви думаєте, ось зараз ми всі готуємося до універсіади, активно почали діяти волонтерські групи. А чи не залишиться вона лише модою? Чи не припинять роботу волонтери після універсіади?

(виступи учнів)

Звучить пісня «Тимурівці» 5 секунд – гучно, потім повільно…

Звичайно, ні. Я сама у мої шкільні роки була правою рукою свого класного керівника, зразковим учнем, активною піонеркою, відданим секретарем комсомольської організації, організовувала всі заходи не лише класу, а й школи. У той час наше життя так само кипіло!!! Якби ви знали, як нас приймали в піонери? Як ми вступали в комсомол? А як працювали тимурівці? І в нас була одна мета – робити добро людям, не ображати молодших, допомагати людям похилого віку, безпорадним. І в мене це й зараз у крові. Побачу як хтось потрапляє в біду, так йду на допомогу, йде бабуся з важкою сумкою - допомагаю нести, іноді навіть вони дивуються цьому?! Так нас виховала піонерська організація, комсомольська організація. Не можу забути як улітку ми вставали на дзвін горна о 6-й годині і робили зарядку у зведеному загоні, випускали газету, ставили концерти батькам. Нас ніхто не просив, а ми самі ходили прибирати територію, де мали проводити Сабантуй. Щоб людям було приємно!

А ваші мами чи бабусі що розповідають?

Це ж те саме, що волонтер, що піонер, що комсомольська організація, Вони все роблять одну справу-ДОБРО!

Говорити про волонтерський рух як про явище можна лише враховуючи, що всі волонтери керуються у своїй діяльності одним загальним принципом – допомагати людям! Адже в основі волонтерського руху лежить старий як світ принцип: хочеш відчути себе людиною-допоможи іншому!

Хлопці, а кому ви допомагаєте?

8-Отже, ґрунтуючись на семи базових принципах волонтерського руху,
Добровільність: Ми працюємо цілодобово, але ніколи не беремо грошей;
НЕЗАЛЕЖНІСТЬ: Нами керують потреби, а не королі;
ЄДНІСТЬ: У нас багато ідей, але один ідеал;
УНІВЕРСАЛЬНІСТЬ: Ми поважаємо нації, але перетинаємо кордони, щоб допомогти;
ГУМАННІСТЬ: Ми служимо людям, а не системам;
БЕЗПРИСТРАСНІСТЬ: Ми дбаємо про жертви-винних і невинних;
НЕЙТРАЛЬНІСТЬ: Ми беремо ініціативи, але ніколи не беремо сторони.

давайте створимо три групи: соціальна група, екологічна група, творча група.

Які види діяльності ви виконуватимете працюючи в цих групах?

Виступи учнів.

У. -Як бачимо, кожна група, виконуючи свою роботу намагалася робити добру справу. А як я вже говорила,

Якщо людине навчаться допомагати один одному,

То рід людський зникне з лиця землі.

Діти, поважайте своїх близьких, допомагайте іншим, не забудьте, що дбайливе ставлення до дорослих, до батьків - ознака високої культури людини.

І перш ніж попрощатися, мені хотілося б виявити ваше ставлення до теми класної години. Якщо вам сподобалася класна година, візьміться за руки і приєднуйтесь до пісні, до гімну.

9-Звучить гімн, співають пісню стоячи все.

«Творіть добрі справи»

Доброволець чи волонтер –

людина, яка безоплатно віддає

свої сили, талант та енергію на

загальне благо. Добра воля і

активна життєва позиція, -

основні засади волонтерства.

Цілі:

Надання позитивного впливу учнів під час виборів ними життєвих цінностей;

Розвиток волонтерського руху на школі;

Формування позитивних установок учнів добровольчу діяльність.

Завдання:

Освітні:

Ознайомити з волонтерською діяльністю

Розвиваючі:

Сприяти розвитку уваги, пам'яті, мислення, вмінню аналізувати та робити висновки

Виховні:

Пробуджувати інтерес до волонтерства;

Виховувати почуття взаємодопомоги, критичність мислення та довірчі відносини;

Вчити вислуховувати думки однокласників, правильно реагувати на їхні зауваження

Заплановані результати:

Предметні:

сформулювати поняття волонтер;

Навчитися отримувати необхідну інформацію;

Проводити узагальнення, робити висновки

Особистісні:

Розвивати навички роботи у співпраці;

Розвивати навчально-пізнавальний інтерес;

Розвивати позитивну мотивацію до позакласної діяльності

Метапредметні:

Навчити планувати свої дії відповідно до поставленого завдання;

Враховувати різні думки, інтереси та обґрунтовувати свою позицію

Формування УУД:

Особистісні:

 розвивати високу творчу активність під час виконання колективних завдань;

 оцінювати свої труднощі та досягнення.

Регулятивні:

 сприяти розвитку вольових якостей учнів під час включення дітей у діяльність

Хід класної години:

З доброї волі ви завжди

На допомогу день і ніч поспішайте.

Крізь дні, тижні та роки

Справи добрі ви вершите.

Про кого йдеться у вірші?

Йдеться про волонтерів. Волонтери, волонтерський рух – тема нашої класної години.

У різних куточках світу існує традиція присвячувати рік якійсь важливій події чи явищу. Росія в цьому питанні не залишилася осторонь, така практика прижилася в нас і стає все більш популярною та значущою. Минулий рік був оголошений Роком екології, а 2018 рік оголошений президентом Росії Володимиром Путіним Роком волонтера та добровольця. "Це буде ваш рік, рік усіх громадян країни, чия воля, енергія, великодушність і є головною силою Росії", - сказав Путін, виступаючи на церемонії вручення премії "Доброволець Росії". Президент РФ зазначив, що "подібних прикладів громадянської участі та солідарності з кожним роком стає все більше, більше і більше".

У Росії близько семи мільйонів людей залучені до волонтерського руху, і вони користуються повагою та підтримкою у суспільстві.

Згідно з опитуваннями, дві третини населення нашої країни готові надати допомогу незнайомій людині, яка потрапила в халепу.

Кого називають волонтерами?

У перекладі з французької «волонтер» означає «доброволець». Представники волонтерського руху щиро вважають, що виконувати значні громадські роботи та надавати допомогу нужденним слід не заради матеріальної зацікавленості, а абсолютно безкорисливо. Фактично волонтер – це людина, яка виконує суспільно значущу роботу на безоплатній основі. Винагородою за працю волонтерів стає вдячність людей.

Особливості волонтерського руху в Росії

В основі волонтерського руху лежить старий як світ принцип: хочеш відчути себе людиною – допоможи іншому.

У Росії її волонтерський рух став зароджуватися наприкінці 80-х, хоча, якщо зазирнути у історію, слід визнати, що він існувало завжди, наприклад, як служби сестер милосердя, тимуровського і піонерського рухів, всіляких товариств охорони навколишнього середовища і пам'яток. Однак сучасний розвиток волонтерський рух отримав у зв'язку з зростаючим числом соціальних проблем, у вирішенні яких за сучасної економічної ситуації волонтери незамінні.

Волонтери - це люди, які створюють притулки для бездомних тварин, допомагають людям похилого віку в лікарнях і хоспісах і готові цілодобово шукати зниклих людей. Волонтери "Перемоги" дбають про ветеранів, доглядають пам'ятники героям Великої Вітчизняної. Себе вони називають однією великою волонтерською сім'єю, бо їх поєднує спільна мета – нести добро людям.

Волонтери працюють у лікарнях та соціальних установах, допомагають знайти зниклих людей, надають посильну допомогу постраждалим у стихійних лихах, зберігають природу та наші пам'ятки культури, нашу культуру, відновлюють імена загиблих солдатів, допомагають у проведенні найбільших міжнародних заходів. Таких прикладів громадянської участі та солідарності з кожним роком стає дедалі більше!

Турбота про ближнього, милосердя, готовність прийти на допомогу всім світом, служити Батьківщині – у душі, у характері, у культурі нашого народу.

У Російській Федерації волонтери (на відміну від існували колись піонерської та комсомольської організацій) не об'єднані і не мають єдиної державної чи недержавної підтримки. Говорити про волонтерський рух як про явище можна, лише враховуючи, що всі волонтери керуються у своїй діяльності одним загальним принципом – допомагати людям.

Волонтерський рух як форма соціальної допомоги

Активну допомогу волонтери надають тим верствам населення, які найбільше потребують участі та соціальної турботи. Добровольців часто можна зустріти у службах соціального захисту населення, у будинках для людей похилого віку. До сфери діяльності волонтерів потрапляють також установи для осіб з обмеженими можливостями та дитячі будинки. Волонтери беруть участь у збиранні речей для тих, хто опинився в зоні стихійного лиха або постраждав після пожежі.

Не можна сказати, що абсолютно завжди робота волонтерів не оплачується. Але найчастіше добровольці працюють в обмін на набуття досвіду, знань та навичок, встановлення корисних особистих контактів. Для молодих людей волонтерська діяльність часто стає першою сходинкою на шляху до професійного зростання та способом зробити усвідомлений вибір майбутньої сфери своєї основної діяльності.

Волонтерський рух готує кадри для громадських та неурядових організацій. Добровольці мають неоціненний досвід соціальної взаємодії і часто краще за будь-яких чиновників володіють ситуацією в обраній ними сфері діяльності. Робота як добровольця сприяє формуванню лідерів, які готові взяти участь у діяльності державних та громадських структур, відповідальних за роботу в соціальній сфері.

Волонтерство у школі

Дорослі хочуть бачити підлітків добрими, чуйними, душевними людьми. Але ці якості не виникають власними силами. Їх необхідно формувати та розвивати. У цьому важливому процесі неоціненну допомогу у шкільній країні надає волонтерський рух. Старшому поколінню ближче слово «добровольство», а молодому сподобалося «волонтерство». Чого сперечатися? Волонтери або добровольці – це люди, які безоплатно віддають свій час і сили на благо інших людей. І у підлітків виникає потреба щось робити спільно, і не просто робити, а робити добрі вчинки.

Що відчуває підліток, коли комусь допомагає? Радість, задоволення, почуття власної значущості та користі?

Можливо. Але головне в тому, що вони віддають частинку своєї душі іншій людині.

Сформулюємо заповіді волонтерів:

· знайди того, хто потребує твоєї підтримки, допоможи, захисти його;

· Розкрий себе в будь-якій корисній для оточуючих і тебе самої діяльності;

· Пам'ятай, що твоя сила і твоя цінність - у твоєму здоров'ї;

· оцінюй себе та своїх товаришів не за словами, а за реальними відносинами та вчинками.

Висновок:

У багатьох країнах світу існують волонтерські рухи, а добровольці вважаються важливими та шанованими людьми. Розвиток волонтерства показує усвідомлене прагнення людей брати активну участь у глобальному процесі – розвитку громадянського суспільства.

Для кожного ж окремо взятого волонтера добровольчість надає можливість розвитку особистості та реалізацію таких потреб, як:

Внутрішня психологічна потреба бути необхідною;

Потреба у спілкуванні та повазі;

Розвиток лідерських здібностей;

Захист своїх прав та інтересів;

Можливість жити цікавим та яскравим життям;

Потреба самореалізації;

Потреба професійному досвіді тощо.

Саме тому на сьогоднішній день інститут волонтерства поширений практично у всіх країнах світу і стає з кожним днем ​​все більш значущим ресурсом розвитку суспільства.

Класна година на тему

«2018 – рік добровольця та волонтера»

    Надати позитивний вплив на учнів під час виборів ними життєвих цінностей.

    Розвиток волонтерського руху у школі, формування позитивних установок учнів на добровільну діяльність.

    Сформувати згуртований діяльний колектив волонтерів.

    Створити умови, що дозволяють учням самотужки вести волонтерську роботу.

    Сформувати в учнів мотивацію до волонтерської діяльності

В результаті заняття учасники зможуть:

    сформулювати поняття «волонтер»;

    практикувати навички взаємодопомоги під час вирішення різних проблем;

    набудуть навичок роботи у співпраці;

    зрозуміють, що для вирішення багатьох проблем необхідно звернутися по допомогу до друга та вміти довіряти йому.

Хід заходу:

Отже, ми починаємо нашу годину спілкування!

Протягом багатьох років ми з вами багато говорили про доброту, розібралися в поняттях добро і зло, говорили про добрих людей…

Сьогодні я хочу у вас запитати - хто це добра людина і чи легко бути доброю людиною? (висловлювання дітей із прикладами)

2. Повідомлення теми

Ми з вами знаємо про те в нашій країні щороку чомусь присвячений. Наприклад 2016 був оголошений роком кіно,

2017 роком екології, (

а чому присвячений 2018 рік? (Слайд)

Хто такі добровольці? (Це люди ДОБРОЇ ВОЛІ, які частину свого вільного часу, сил і енергії, знань та досвіду без жодного примусу жертвують тим, кому зараз потрібна допомога та підтримка).

Отже 2018 це рік добровольця та волонтера

А хто такі волонтери? (слайд

Тож про що ми говоритимемо сьогодні? (Хто такі волонтери, чим вони займаються, як допомагають людям, тваринам)

Інформація зі слайдів:

Цього дня вважається святом волонтерів.

Відкрита долоня та серце вважаються символами волонтерства.

А як ви вважаєте, чому долоні різного кольору? (Бо світ створив нас усіх різними)

Волонтером можна стати лише у 14 років і до цього треба готувати себе.

А якою найголовнішою якістю має володіти волонтер? (Має бути добрим)

Діти, а в яких ситуаціях потрібна допомога волонтерів?

Діти перераховують. (Вчитель може додати: волонтери потрібні при екологічних катастрофах, при ліквідації наслідків природних стихій, навіть на пошук людей залучаються волонтери)

Волонтерський рух поділяється на декілька напрямків (слайд)

Спортивне волонтерство

А я хочу поговорити з вами про спортивне волонтерство.

Що дає спорт людині? (Зміцнення здоров'я, сильне тіло, здоровий дух, витривалість, загартування, вчить терпіння, наполегливості тощо)

А в нашому класі багато хто займається якимось видом спорту, чи відвідує спортивні секції?

Може, серед вас росте майбутня зірка спорту, Олімпійський чемпіон!

У 2018 році в Республіці Корея відбулася Зимова Олімпіада. Така ж Олімпіада відбулася в Росії у 2014 році у місті Сочі, проведенню якої допомагали 25 тисяч волонтерів із різних країн світу.

Що робили волонтери на Олімпіаді?

Волонтери допомагали орієнтуватися всім приїжджим, вказували адреси готелів, сиділи за комп'ютерами, забезпечували зв'язок, залучалися до прибирання спортивних арен, працювали у харчоблоках. І навіть допомагали підбадьорювати глядачів та підтримували наших спортсменів.

І відразу, за основною Олімпіадою, настає час Паралімпіади.

Хлопці, хто знає, що то за змагання? (Змагання спортсменів-інвалідів)

А чи легко спортсменам-інвалідам? (Їм дуже важко)

Але вони сильні духом і це дозволяє їм досягати високих результатів.

Люди-інваліди обмежені у своїх можливостях, тому є ще один вид волонтерства – це інклюзивне волонтерство. Це підтримка та надання допомоги людям-інвалідам, залучення їх до різних сфер діяльності при яких ці люди почуватимуться повноцінними

Життя, на жаль, це не низка радісних та щасливих моментів. Життя сповнене трагічних подій: бідність, невиліковні хвороби, злидні.

І на щастя перебувають люди, які готові прийти на допомогу тим, кому вона справді потрібна.

Ці люди витрачають великі гроші на благодійність у всіх її проявах, починаючи від допомоги хворим дітям та закінчуючи інвестиціями в інфраструктуру міст. Але кількість представників російського шоу-бізнесу, які працюють у цьому напрямі, лише зростає, і реальний внесок цих людей дуже помітний. Серед найактивніших можна відзначити:

Благодійник Наталія Водянова.

Модель світового значення та багатодітна мама добре відома на терені волонтерської діяльності. Ще на початку двохтисячних років Наталія створила фонд «Оголені серця». Протягом наступних 13 років цією організацією було зведено понад 150 дитячих ігрових майданчиків, у тому числі й один унікальний, для дітей з особливостями розумового розвитку.

Благодійник Костянтин Хабенський.

Людина з великої літери, яка рятує дітей з онкологічними захворюваннями. Костянтин особисто пізнав гіркоту втрати рідної людини. Від пухлини мозку померла його дружина Анастасія. З того моменту актор кардинально змінив власну думку і всіма силами рятує життя дітей. Його телефон став своєрідною «службою рятування» для тих, хто страждає. У актора просять не лише фінансової допомоги, а й зв'язків. Костянтин неодноразово «пов'язував» виснажених матерів із висококваліфікованими столичними лікарями, які беруться за найскладніші операції. Більше того, його власна квартира кілька разів ставала тимчасовим притулком для батьків, які діють.

Благодійники Чулпан Хаматова та Діна Корзун.

Дві відомі російські актриси, які ніколи «не вистачали зірок з неба», а досягли всього своєю працею, є засновницями одного з найвідоміших російських благодійних фондів «Подаруй життя». За 10 років своєї діяльності фонд урятував сотні дітей хворих на рак. Кілька років тому вони здобули премію «За гуманізм».

Благодійник Гоша Куценко.

9 років тому актор одноосібно заснував фонд «Крок разом». Основний напрямок його діяльності – це всебічна допомога для дітей, які страждають від церебрального паралічу (придбання медикаментів та спецобладнання). Куценко добре відомий тим, що «користується» своїми зірковими зв'язками і постійно організовує різноманітні благодійні заходи.

Серед інших відомих волонтерів у сфері шоу-бізнесу також можна відзначити наступних: Андрій Малахов, Аліна Кабаєва, Ксенія Алфьорова з чоловіком Єгором Бероєвим, Крістіна Асмус та Гарік Харламов, Ольга Будіна, Ігор Верник, Аніта Цой, Олександр Безруков, Євген Миронов та інші.
Багато з перерахованих вище знаменитостей допомагають незаможним і нужденним. Є й ті, хто не забуває про братів наших найменших. Своєю допомогою притулкам для безпритульних тварин добре відомий Андрій Макаревич, Ілона Броневицька, Брати Запашні та багато інших.
Не буде зайвим згадати, що багато знаменитостей у своїй волонтерській діяльності дуже конспіративні і всіма шляхами намагаються уникнути її розголосу. Можливо, ми ніколи не дізнаємося про неї

Жест «Дай п'ять!»

Молодці! Я пропоную вам зробити жест "Дай п'ять!"

Поверніться до сусіда праворуч … жест «Дай п'ять!»

Поверніться до сусіда ліворуч … жест «Дай п'ять!»

І саме таким жестом, лише таким, вітають один одного волонтери.

Рефлексія

Добігає кінця наше заняття.

Хлопці, ви сьогодні дізналися, хто такі волонтери, якими вони мають бути.

Я впевнена, що у вас спалахнула нехай поки маленька іскорка волонтерства.

- А тепер продовжіть фразу:

Бути волонтером – отже бути - ……………………….

(Щасливим, здоровим і багатим душею)

А тепер ви можете сказати мені, навіщо я перед початком нашого заняття включила саме цю пісню? (Головний сенс цієї пісні хто якщо не ми. І напевно головний сенс волонтерства теж хто якщо не ми)

Незалежно від того, чекають від тебе добро чи не чекають на нього - твори добро.

Незалежно від того, помітять твоє добро або не помітять його – твори добро.

Незалежно від того, приймають твоє добро або відкидають його – твори добро.

Незалежно від того, чим платитимуть тобі за добро: добром чи злом – твори добро.

Твори добро і ні в кого не питай дозволу, бо ніхто не має влади над твоїм добром.

Спасибі всім.

Звучить музика «Хто якщо не ми…»

ДЕРЖАВНЕ БЮДЖЕТНЕ ПРОФЕСІЙНЕ

ОСВІТНІЙ ЗАКЛАД

ВОЛОДИМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

«КІВНІВСЬКИЙ ТРАНСПОРТНИЙ КОЛЕДЖ»

Класна година на тему:

"Волонтерський рух"

Підготувала:

викладач професійного

циклу дисциплін

С.В. Комкова

Килимів, 2018

03.09.2018

19 студентів групи 17Ю2

« Волонтерський рух »

Мета проведення класної години на вказану тему:

Ознайомити студентів із історією волонтерського руху;

Сформувати уявлення про волонтерський рух, який сприяв би виробленню у студентів прагнення брати активну участь у його діяльності;

Популяризувати добровільність у шкільному середовищі, підвищити соціальну активність учнів, їхню мотивацію до участі у добровільній діяльності, сприяти розвитку добровольчого руху.

Цільова аудиторія : студенти другого курсу професійної освітньої установи.

Устаткування : екран, проектор, комп'ютер.

Форма проведення : лекція, бесіда

Хід класної години:

Вступне слово класного керівника.

Дорогі студенти! Ми зібралися сьогодні з вами, щоб поговорити про доброту, про добро ставлення до своїх близьких, про прагнення робити добро.

У Росії волонтерський рух почав зароджуватися наприкінці 1980-х років минулого століття, хоча, якщо зазирнути в історію, він існував завжди, наприклад, у вигляді служби сестер милосердя, тимурівського та піонерського рухів, усіляких товариств охорони природи та пам'яток.

За останні двадцять років поняття "волонтер" дуже змінилося. Якщо у 1980-х роках волонтери їхали на цілину чи БАМ, то вони отримували за свою роботу зарплату, якою держава компенсувала тяжкі умови життя. Добровільність роботи на суботниках, збирання врожаю або шефської роботи була часто тісно пов'язана з обов'язковістю та громадським примусом. Жодного закону про добровільну працю в радянській Росії не було. Поняття, зміст та форма волонтерської праці в сучасній Росії починає формуватися у 1990-ті роки, з виникненням некомерційних, громадських та благодійних організацій.

У зв'язку з зростаючим числом соціальних проблем, у вирішенні яких за економічної ситуації, що склалася, волонтери стали незамінними, волонтерський рух почав розвиватися. З'явилися люди, які добровільно готові витратити свої сили та час на користь суспільству чи конкретній людині.

Вважаю доречним згадатиоповідання Л.М. Толстого «Старий дід та онучок».

Став дід дуже старий. Ноги в нього не ходили, очі не бачили, не чули вуха, зубів не було. І коли він їв, у нього текло назад із рота. Син і невістка перестали його за стіл садити, а давали обідати за піччю.

Знесли йому якось обідати в чашці. Він хотів її посунути, та впустив і розбив. Невістка почала лаяти старого за те, що він їм усе в хаті псує і чашки б'є, і сказала, що тепер вона йому даватиме обідати в балії. Старий тільки зітхнув і нічого не сказав.

Сидять, раз чоловік із дружиною вдома і дивляться – синочок їх на підлозі дощечками грає – щось налагоджує. Батько й спитав:

Що ти це робиш, Мишко?

А Мишко і каже:

Це я, батюшка, балію роблю. Коли ви з матінкою старі будете, щоб вас із цієї балії годувати. Чоловік із дружиною подивилися один на одного і заплакали. Їм стало соромно за те, що вони так ображали старого; і стали з того часу садити його за стіл і доглядати його.

Людська доброта, милосердя, вміння радіти та переживати інших людей створюють основу людського щастя. Намагаючись про щастя інших, ми бачимо своє власне щастя. Людина, яка робить іншим добро, вміє співпереживати, почувається щасливою.

Як треба ставитися до літніх та слабких людей?

Чого особливо потребують літні люди?

Що ми можемо зробити з вами, щоб люди похилого віку не відчували себе самотніми?

Студенти відповідають по черзі:

Всі люди потребують співчуття і добросердечної уваги Потрібно приділяти велику увагу батькам, їх здоров'ю та самопочуттю.

Нині відроджуються такі поняття, як «доброта», «доброзичливість», «увага один до одного», «людяність», «милосердя».

Людська доброта, милосердя, вміння радіти та переживати інших людей створюють основу людського щастя. Намагаючись про щастя інших, ми бачимо своє власне щастя. Людина, яка робить іншим добро, вміє співпереживати, почувається щасливою.

Кожна людина на землі хоче, щоб оточуючі люди її любили, дбали про неї. Але не кожен знає, що все це потрібно заслужити. Тільки до ввічливої, доброї та вихованої людини оточуючі люди ставляться завжди по-доброму. Тільки таку людину всі люблять, поважають і тільки така людина має вірних, надійних і відданих друзів.

Доброта допомагає людям жити, творити, робити життя прекрасним.

Класний керівник:

А який сенс ми вкладаємо у поняття «волонтерство»?

Студенти:

- Волонтерство - це неоплачувана, свідома, добровільна діяльність на благо інших. Будь-хто, хто свідомо і безкорисливо працює на благо інших, може називатися волонтером.

Волонтерство розуміється різними людьми по-різному. Проте, незважаючи на широке розмаїття розуміння, можна виявити деякі основні характеристики, властиві волонтерській діяльності.

Волонтер не повинен займатися волонтерською діяльністю головним чином з метою отримання фінансового прибутку, і будь-яке фінансове відшкодування має бути меншим від вартості виконаної роботи.

Хоча мотивація участі у волонтерській діяльності, можливо, завжди складатиметься з кількох причин, включаючи тиск з боку колег (або батьків) та борг перед суспільством, все ж таки ця діяльність має здійснюватися добровільно, без примусу з боку.

Класний керівник:

Хто може стати волонтером?

Студенти:

Найчастіше відповідь на це запитання така: їм може бути доросла людина, вміла і відповідальна, яка може присвятити свій час і вміння добровільній праці.

Коженможе стати волонтером, у будь-якій сфері суспільного життя, де є потреба.

Класний керівник:

Що можуть волонтери?

Студенти по черзі діляться своїми знаннями:

Виконувати завдання, які не належать до постійних оплачуваних робіт;

Додати новий вимір та нових людей до організації;

Принести нові ідеї на організацію;

Створити громадську думку про організацію у суспільстві;

Розповсюджувати інформацію про організацію в особистому спілкуванні з людьми;

Допомогти у збиранні коштів на благі цілі.

Класний керівник:

Як би не було влаштовано добровільну роботу, вона має три загальні принципи:

Відсутність винагороди. Добровільна допомога, що надається людиною чи групою людей, не передбачає матеріальної винагороди. Проте організація, яка запрошує добровольця для якоїсь роботи, може сплатити йому транспортні витрати, харчування, спеціальний одяг тощо.

Без примусу. Все ще трапляється таке явище як добровільно-примусова праця, наприклад, коли голова муніципалітету чи комерційної компанії змушує своїх співробітників брати участь у суботнику або декан відправляє студентів замість лекції марширувати на політичних мітингах. Така діяльність може й приносить якусь користь, проте вважатися добровільною вже не може.

Користь суспільству та людям. Добровольча діяльність повинна мати соціально корисну спрямованість та приносити реальну користь конкретному одержувачу, суспільству, навколишньому середовищу. Діяльність має враховувати соціальні потреби спільноти, сприяти вирішенню суспільно значимих проблем.

У Росії сьогодні про важливість розвитку добровольчості заявлено у найвищих ешелонах влади. У Посланні до Федеральних Зборів у 2007 році Президент РФ Ст.

В.В. Путін наголошував на важливості розвитку добровольчості в Росії: «У країні зростає і кількість діючих неурядових організацій. А також їх членів – добровольців, які виконують різну соціально значиму роботу. Їх у Росії вже близько 8 млн. Чоловік. Усе це – реальні індикатори формування у Росії активного громадянського суспільства».

Заповіді волонтерів такі:

будьте відповідальні у відносинах один з одним;

будьте чесними, щирими та доброзичливими, посміхайтеся один одному;

допомагайте оточуючим приймати оптимальні рішення у конфліктних ситуаціях;

не беріть він нездійсненних обіцянок;

щиро цікавтеся іншими людьми;

пам'ятайте, що ім'я людини – це найсолодший і найважливіший для неї звук будь-якою мовою;

намагайтеся подобатися людям як внутрішньо, а й зовні;

пам'ятайте про почуття міри;

http://c/Users/User/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image004.jpg

Класна година «Добра воля – добрі справи – добра життя»

Ціль:

Розвиток волонтерського руху у школі

Завдання

1. Ознайомити з волонтерською діяльністю в Росії та в нашій школі.

2. Продовжити роботу над формуванням згуртованого діяльного колективу волонтерів.

3. Мотивувати учнів 8 класу до добровольчої діяльності.

Хід класної години

Вітаю. Я рада вітати всіх на нашій зустрічі.

Ми зібралися сьогодні з вами, щоб поговорити про доброту, про добро ставлення до своїх близьких, про прагнення робити добро.

Людська доброта, милосердя, вміння радіти та переживати інших людей створюють основу людського щастя. Намагаючись про щастя інших, ми бачимо своє власне щастя. Людина, яка робить іншим добро, вміє співпереживати, почувається щасливою.

(Цей вірш має бути у всіх дітей)

Живу, як умію.

Живу, як можу,

Шляхом, мені написаним,

Прямо йду.

Не ховаюсь від труднощів,

Вірю в добро

І дуже хочу,

Щоб усім людям щастило.

Люблю добродушних,

А підлих боюся,

Людей «товстошкірих»

Завжди цураюся.

Небайдужих людей я люблю

І серцем тягнуся до їхнього тепла та вогню.

Відкрита душею я земній красі,

Усі добрі люди.

Брати ви мені!

Хто готовий приєднатися до мене? Який із цих рядків відображає вашу життєву позицію?

Як ви зрозуміли про кого і про що ви почули у цьому творі (відповіді дітей)

Кожен з нас має свободу вибору. це вибір кожного бути чуйним чи товстошкірим, байдужим чи чуйним, одинаком чи активним членом суспільства.

Кожна людина має свободу вибору. У житті ми завжди вибираємо. І тут постає питання, як і на що, витратити себе в цьому житті?

Якщо на першому місці освіта – Молодці, так приємно, що наша праця не марна. Буде освіта – буде престижна робота – матеріальні блага. Якщо на першому місці кохання та дружба – це чудово, ви знаходитесь у колі друзів та коханих. У вас широка душа - як це багато означає, і в горі і в радості у вас є хтось, хто завжди буде поруч, прийде на допомогу. Якщо на першому місці Матеріальні блага - взагалі теж непогано, але чи варто витрачати життя тільки на це.

То був ваш вибір для себе. ВІН є завжди. ВІН раціональний (оскільки ми вибираємо собі). Ми завжди чимось жертвуємо. АЛЕ у житті є інші ситуації. Коли потрібно зробити вибір на користь іншої людини

Кожен має право брати участь у добровольчій діяльності з власному вільному волевиявленню і в праві відмовитися від цього.

Я пропоную спробувати відчути себе господарем свого життя. Кожен з вас матиме вільний вибір

Сьогодні ми поговоримо про тих людей, котрим добровільність стало сенсом життя. Будь-яка людина має можливість добровільно присвячувати свій час, талант, енергію іншим без очікування фінансової винагороди. Добровольчість – фундамент громадянського суспільства.

Часто доводиться чути: «Добровольство-це десь не в нас», «Ще кілька років тому добровольчості в Росії не було», «Це взагалі в нашій країні неможливо». Це не зовсім так. Люди, які безкорисливо допомагають іншим, були завжди. Для того, щоб допомогти у догляді за хворою дитиною, купити продукти людям похилого віку, прибрати сміття у своєму дворі не потрібно специфічних знань і навичок, не потрібно організаторів, призів і бонусів. Потрібна лише увага до тих, хто поруч, співпереживання та бажання допомогти. Погодьтеся, адже це те, що ми всі й так робимо, не вимагаючи винагороди чи визнання, не просячи нічого натомість.Нині діє Російський благодійний фонд. Не треба великих старань лише набрати слово ДОБРО

на цей короткий номер 5541 та СМС летять з усього світу. І кожне повідомлення – шанс на життя сотням тяжкохворих дітей.

(«Вільний мікрофон»-висловлюються всі охочі про добровільність із класу)

Ось бачите скільки хороших і добрих справ вами зроблено. І ви не самотні у своїх починаннях. Таких людей, порядних, добрих і вихованих, чесних, тих, хто живе на боці світу і завжди готовий допомогти, багато. Їх називають добровольці чи волонтери.

Хлопці, скажіть, будь ласка, що таке волонтерство? (Відповіді дітей).

Волонтер – це людина, яка добровільно взяла на себе якусь роботу.

Волонтери – це групи людей, які різнобічно розвивають суспільство. Так як волонтери працюють безпосередньо з суспільством, вони краще розуміють і чують їхні проблеми, першими намагаються їх вирішити.

Це люди, які добровільно готові витратити свої сили та час на користь суспільству чи конкретній людині. Синонімом слова «волонтер» є слово «добровілець». Іноді волонтерів називають громадськими помічниками, позаштатними добровільними співробітниками, помічниками, лідерами, посередниками. Загальне,що їх об'єднує - добровільність (гроші не є основним мотивом роботи).

Будь-хто, хто свідомо і безкорисливо працює на благо інших, може називатися волонтером. Волонтерський рух є й у нашій школі. І деякі з вас є офіційними учасниками волонтерського руху

І сьогодні у нас є можливість познайомитися з досвідом проведення різноманітних добровольчих проектів, акцій волонтерського загону «Смолоскип» який працює на базі нашої школи допоможуть мені в цьому волонтери Це Горькова Валерія, Кокташева Анастасія, Новосьолова Катерина.

Вони прийшли до нас, щоб розповісти про свою волонтерську діяльність і взагалі про волонтерів.

Показати невелику візитку нашого загону.

У Росії її перший досвід розвитку добровольства, який дав імпульс у розвиток добровольчого руху по всій країні, виник Москві і Санкт-Петербурзі на початку 90-х.

З 1998р. імпульс розвитку руху було надано внаслідок проголошення ООН у 2001 р. Міжнародного року добровольця.

Добровольство стає все більш популярним у молодіжному середовищі. У низці російських регіонів запускаються нові проекти створення молодіжних добровольчих служб.

(Історія розвитку добровольчості з презентацією)

Як ви вважаєте, хто може стати волонтером? (Відповіді дітей)

Класний керівник: Найчастіше відповідь на це запитання така: ним може бути людина, вміла і відповідальна, яка може присвятити свій час і вміння добровільній праці.

Волонтер може бути кожен – незалежно від віку освіти, матеріального статусу тощо. Головна умова – це любов до дітей, добре серце та наявність вільного часу.

Сьогодні до добровільної роботи залучено лише 5% у Росії. Проте дослідження показали, що понад 40% людей готові активніше брати участь у суспільно корисній роботі.

«Навіщо тобі це?» - Запитати це у учнів а потім пояснити:

таке питання ставлять добровольцям їхні друзі, родичі. Хтось відмовчується і жартує, хтось вигадує шаблонні відповіді, аби відстали. Справді, чому замість того, щоб просто посидіти біля телевізора або просто погуляти з друзями, він біжить робити щось, за що йому не тільки грошей не платять, а й «дякую» не завжди скажуть.

Безумовно, відповідь у кожного своя.

А ДЛЯ ЧОГО ВИ ПРИШЛИ У ВОЛОНТЕРИ?

НАВІЩО ВАМ ЦЕ ПОТРІБНО? (ВІДПОВІДАЮТЬ ВОЛОНТЕРИ)

Добровольці мають своє свято – Міжнародний день добровольця. Я думаю, він перейде до розряду свят і для благодійників. А коли його відзначають? (5 грудня)

У Всесвітній Декларації добровольців сказано, що вони мають право присвячувати свій талант, час, енергію індивідуальним та колективним акціям, не чекаючи за це винагороди.

Почавши робити щось для людей, яким потрібна допомога, починаєш розуміти, що разової допомоги недостатньо.

Подумаймо, які добрі справи ми зможемо зробити разом з вами. Робота у групах. 2 групи

Як називатиметься ваш проект і на яку діяльність буде спрямовано, які добрі справи заплануєте зробити і на кого вони розраховані.

А тепер ми послухаємо представників гуртів, які поділяться своїми проектами.

Відеофільм про діяльність загону «ФАКЕЛ»

Чи кожен може бути волонтером? Для когось це порив, а для когось – покликання. Нині ми з вами перевіримо. вислухавши всі мої запитання, ви повинні вибрати лише одну групу «ТАК «НІ» «МОЖЕ БУТИ». Якщо ви встанете до групи «НІ» означає це ваша позиція, не кожен може бути волонтером, хтось має бути і держслужбовцем.

1.Ігрова частина аудиторії розділена на 3 частини, на це вказують таблички з написами «так», «ні», «можливо».

2. Умови тренінгу: 1.провідний ставить запитання; 2. Після питання учні переходять до того плакату. Який відповідає їхній відповіді; 3. Ведучий має право ставити додаткові питання.

3 Запитання: 1. Чи могли б ви прожити своє життя на самоті? 2. Чи могли б ви допомогти іншому на шкоду собі? 3. Милосердні справи можуть здійснювати лише успішні та багаті люди? 4. Чи змогли б ви доглядати тяжкохвору людину? 5. Чи могли б ви продовжувати робити добрі справи, не отримавши за них слів подяки?

Аналіз тренінгу.1.Чи були зараз задані питання, над якими ви раніше не замислювалися? 2. Чи змінювалася ваша думка у процесі роботи? 3. Чи відкрили ви щось нове собі? 4. Чи дізнались щось нове про своїх товаришів?

Ось і завершилася наша робота. Сьогодні ми дізналися про розвиток добровольчості в Росії та

познайомилися з історією Міжнародного дня добровольця, але, найголовніше, як мені здається, якщо ми реалізуємо проекти, підготовлені під керівництвом експертів, то багато проблем, які хвилюють суспільство, будуть частково вирішені. І в цьому ваша допомога, ваша добровільна діяльність буде неоціненною. А наші благодійники, я сподіваюся, допоможуть нам у втіленні наших задумів.

Підсумки. Доброта, милосердя, мудрість, справедливість, переживання за інших – основа людського щастя.

Мрійте, люди добрі, мрійте,

Про наймиліше, світле і рідне,

І в житті ніколи не забувайте

Прощати і за добро платити добром!

Любіть рано вранці прокидатися,

Цінуйте все, що життям вам дано,

І людям не лінуйтеся посміхатися,

Вчіться віддавати своє тепло!

Не будьте брехливими, дріб'язковими, сварливими,

Не залишайте в метушні друзів,

Повірте, все повернеться з більшою силою,

Все те, що ви віддали людям!

Є істини, яких не відкинеш.

Вони вірні, безсмертні та сильні.

О, людина, коли ж ти повіриш,

Що створюєш свій світ тільки ти!

Хочеться подякувати вам за вашу продуктивну роботу на нашому круглому столі та висловити впевненість, що ви – справжні добровольці, добровільність – невід'ємна частина вашого життя, ви завжди відповідаєте за всіх. На цьому наша класна година закінчена, дякую вам хлопці за роботу. Я впевнена, що у вас спалахнула іскорка волонтерства.

Класний керівник: і на завершення Ми проведемо «Мозковий штурм», я пропоную, дай відповідь на запитання «Що я можу зробити як волонтер сьогодні?»